Nowy wygląd Asany

Lut 10, 2017

admin

Narzędzia

0

Nowy wygląd Asany, czym nas zaskoczy?

Asana jest menadżerem zadań (aplikacja to do) dzięki któremu możemy kontrolować zadania grupowe w przeglądarce oraz w aplikacjach na Androida i iOS. Jest to jedno z kilku dostępnych na rynku narzędzi, które pomoże nam zorganizować sobie czas pracując nad wspólnym projektem.

Dlaczego powstała aktualizacja?

Ludzie działają wspólnie aby osiągnąć wspólny cel. Niestety obecna logistyka wspólnej pracy jest niezwykle trudna, mimo że posługujemy się takimi rozwiązaniami jak e-mail, wiadomości grupowe i wspólne dokumenty. Niestety, ale mimo tylu możliwości członkowie zespołów nadal nie potrafią ocenić kto robi następny krok i do kiedy należy skończyć cały projekt? I to jest właśnie odpowiedź na pytanie – dlatego powstała Asana. Aby ułatwić nam pracę i jej organizację.

Co nowego?

Twórcy Asana skupili się głownie na designie. Jak tłumaczą to on był najważniejszą prośbą klientów, został poprawiony w taki sposób aby ułatwić szybkie zakończenie pracy poprzez osiągnięcie swoich wyznaczonych celów.

Nowy design, czyli jaki?

Nowy Asana stawia głównie na takie właściwości jak : prostota i przejrzystość. Cechy te objawiają się w trakcie użytkowania gdyż zaawansowane funkcje rozwiną się dopiero gdy będziesz ich potrzebować. Program stał się prosty, spójny i jasny. Posiada hierarchię informacji, dzięki czemu możesz szybko przejrzeć stronę w poszukiwaniu najważniejszych informacji.

Twórcy podkreślają, że nowa Asana została zaprojektowana tak aby dać nam poczucie spokoju i skupienia. Po pierwszym uruchomieniu projektu, wygląda jak zwykły arkusz białego papieru. W trakcie pracy elementy animują się, zaś po wykonaniu pracy Asana (to do) świętuje z nami.

Rozmowy!

Funkcja rozmów to prawdziwy strzał w dziesiątkę, w poprzedniej wersji rozmowa ograniczała się tylko do członków bieżącego zadania, a teraz konwersacja może mieć miejsce między wszystkimi członkami zespołu. Żadnych ograniczeń! Warto zaznaczyć, że z dyskusji można bezpośrednio tworzyć określone zadania. Jest to wielkie ułatwienie gdyż w przeciwieństwie do e-maili, których elementy gubią się w natłoku zadań. Zadania utworzone z rozmów są z nimi zawsze związane. Co oznacza, że każdy może spojrzeć wstecz i zobaczyć oryginalny kształt dyskusji.
Cały proces przebudowy skupiał się na tym aby zachować „umysł początkującego”. Zaktualizowany Asana ma za zadanie być bardziej intuicyjny dla nowych użytkowników. Jaśniejszy układ i ulepszona nawigacja pomaga użytkownikom wskazać gdzie się udać i co zrobić w pierwszej kolejności. Dodano interaktywną wycieczkę, aby uzyskać nowych użytkowników gotowych do współpracy od razu.

Nowe logo

Wraz z nowym Asana wprowadzone zostało nowe logo. Reprezentuje ono zespoły, które robią wielkie rzeczy razem.

Nowy Asana to najprostszy sposób aby efektywnie śledzić pracę i uzyskać pożądane wyniki. To dwa najważniejsze cele, które mają skutkować wywołaniem uśmiechu na twarzy każdego z zespołu.

Od teraz możesz używać tego programu w Internecie, oraz na systemach Android i iOS.

“We hope you love it” – piszą na swoim blogu twórcy menadżera Asana.
Źródło: https://blog.asana.com/2015/09/the-new-asana/

Post by admin

Comments are closed.