Nowe logo Google!

Gru 20, 2015

admin

Inne

0

Google Doodle to nowe logo Google. Na stronie polskiego oddziału koncernu możemy przeczytać, że firma stawia sobie na pierwszym miejscu prostotę, czytelność, bogactwo kolorów i przyjazność czyli to co najlepsze w Google. Jak się okazuje to dopiero początek zmian. Bo następnym krokiem będzie wprowadzenie nowego języka wizualnego.

Nowy emblemat zachował to co najważniejsze w identyfikacji wizualnej – kolory. Zmienił się jednak krój pisma. Font jest zdecydowanie prostszy i bardziej przejrzysty niż wcześniejszy szeryfowy. To niezwykle zaskakujące, że na tę decyzję musieliśmy czekać aż 17 lat.

Skąd wzięła się decyzja o takiej metamorfozie? Całe sedno polega na przeniesieniu logo i filozofii marki Google z przeglądarki, z którą jest kojarzona do całkiem nowego świata, w którym panuje nieskończona liczba urządzeń, powstają różnorodne sposoby wprowadzania informacji, a sercem jest komputer. I oto właśnie ten nieodwracalny proces się rozpoczął.

Google zapowiada – „Zobaczycie nowy design w wielu naszych produktach już niebawem. Mamy nadzieję, że się Wam podoba!”

Koncern Google, to od wielu lat już nie tylko wyszukiwanie treści w sieci. W sierpniu prezes zarządu Larry Page ogłosił, że Google wejdzie w skład nowego holdingu o nazwie Alphabet.

Głównym celem jest ułatwienie firmie rozwijania nowych projektów. Alphabet to nic innego jak spółki, które działają niezależnie od siebie nawzajem. W tym wypadku jest to Google Inc., które jest odpowiedzialne za usługi internetowe, a dokładniej wyszukiwarkę, serwis mapowy oraz serwis YouTube, firmę biotechnologiczną Calio, laboratorium badawcze Google X oraz spółki inwestycyjne Google Ventures i Google Capital.

Google jako cel stawia sobie podejmowanie nowych wyzwań. Robienie ciągle tych samych rzeczy i wprowadzanie jedynie niewielkich zmian nie zadowala założycieli Google. Co się z tym wiąże firma pozwoli na większą niezależność firmom, które rozwijają się pod jej szyldem.

Jak przekłada się to na system rządzący w gigancie interntowym? Drugi współzałożyciel Google Siergiej Brin zostanie prezydentem Google, na czele nowego holdingu stanie Larry Page. Nowym szefem odmienionego Google zostanie Sundar Pichai, który jest od 2014 roku odpowiedzialny za jego podstawowe produkty. Po skończonym procesie reorganizacji akcje giełdowe zostaną automatycznie przekształcone w akcje Alphabet. Kurs akcji Google wzrósł o 5 procent po wprowadzeniu zmian w strukturze co sugeruje, że został bardzo przychylnie przyjęty.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/historia-logo-google-wyszukiwarka-zmienila-swoje-logo/lgdv3

Post by admin

Comments are closed.